Nabídka služeb

pro koncové zákazníky  

"Jedná-li se však o svépomocnou stavbu pro bydlení nebo změnu stavby, která je kulturní památkou, musí stavebník (vlastník stavby) zajistit odborné vedení realizace stavby stavbyvedoucím", tj. specializací, resp. úředním papírem, kterým nedisponuji. Což o to, že pak chodím po těchto "autorizovaných osobách", tedy po těch, co těmito "razítky" disponují, ty stavby opravovat a řešit jejich mnohdy fatální chyby. Stavbou pro bydlení je podle § 2 vyhl. č. 501/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, bytový nebo rodinný dům."

V jiných případech (tedy i výstavba rodinného domu, kde stavbu realizuje firma) je nutné nahlásit stavebnímu úřadu vybranou firmu, která zajišťuje odborné provedení stavby opět svým stavbyvedoucím a případný >>stavební dozor<< může provádět této pouze autorizovaná osoba (např. projektant) nebo hlavně pak dozor investora v podobě TDS, který "kope za investora"  jak proti zhotoviteli, tak projektantovi. 

Chcete-li bližší vysvětlení ke stavbě svépomocí, tak to je zde na tomto odkazu


pro firmy a kolegy z oboru


Preferovaný způsob  provádění nabízených služeb

Pro všechny výše uvedené činnosti se snažím, tam kde to má smysl jak z pohledu složitosti stavby, tak i konečné ceny stavby, od počátku provádět vše skrze uplatnění procesů BIM. 

BIM je zjednodušeně řečeno celý proces řízení a organizace všech záležitostí stavby (od projektu až po užívání) skrze nejpokročilejší dostupnou techniku s plným využitím cloudu, tj. všechny informace na jednom společném místě pro všechny zúčastněné. 

Podstata tohoto systému provádění staveb je, že komunikace nad všemi činnosti probíhá od počátku nikoliv složitě  (především veškerý tok komunikace v emailech a zanesení výstupů do projektu a následně zhotovitelům stavby) a většinou s častými komunikačními šumy, jak je běžné u klasicky vedených staveb, ale je řízena na základě využití cloudových technologií - tj. jedna informace je sdílena v jeden okamžik všem potřebným na stavbě,  namísto původního a problematického "probublávání " skrze pomalé a problematické komunikační kanály a koordinační strukturu a to jak shora dolů, tak zdola nahoru. 

Vychází se z jednoho, pro všechny účastníky stavby společného, digitálního modelu stavby, který je v dané fázi stavby vypracován v potřebné úrovni detailizace modelu a informací všech částí stavby. 

Blíže k tomuto způsobu vedení stavby popisuji na samostatné stránce o možnostech BIM především při uplatnění pro menší stavby